Melek Kozmetik Şirketi

Günümüzde hızla artan çevre ve hava kirliliği sağlığımızı birçok şekilde olumsuz etkilemektedir.  Saç ve cildimiz, tüm vücudumuzda bu kirlilik artışının olumsuz etkilerine en fazla maruz kalan organlarımızın başında gelmektedir.

Tüketicilerin saç ve cilt sağlıklarını korumak ve kişisel bakımlarını kaliteli ve güvenilir ürünlerle yapma taleplerinin arttığı bir dönemde, piyasadaki bu talepleri karşılamak için Melek Kozmetik şirketi 2019 yılında Adana’da kuruldu.

Melek Kozmetik, saç ve cilt bakımı kategorisinde geniş bir ürün gamıyla kişisel bakım ürünleri imalatı yapmaktadır.

Misyon

Piyasa ihtiyaçlarını en kaliteli ürünler ile gidermektir

Vizyon

Her türlü saç ve cilt bakım ürününün en iyisini üretmektir

demo-attachment-114-Ellipse-2
demo-attachment-117-Path-18
demo-attachment-118-Path-19
demo-attachment-119-Path-948
demo-attachment-115-Group-11
demo-attachment-116-Path-17
اكستنشن

Saç proteini nedir?

Saçlar köken olarak protein ve amino asitlerden oluşur. Saçlar günlük hayatta birçok etkene maruz kalır ve bazı proteinleri yok olur, parlaklığı ve canlılığı kaybolup dökülür.

BİZ KİMİZ

Melek Kozmetik, 2019 tarihinde Adana’da bakım kremleri ve likitleri geliştirmek ve üretmek için bir grup kimya uzmanı tarafından kuruldu. Şirkette birçok kimya uzmanı farklı pozisyonlarda çalışmaktadır. Türk ve Avrupa standartlarına uygun ürünler üretmekte olan Melek Kozmetik hem yerel hem uluslararası pazarlara en kaliteli bakım ürünleri tedarik etmektedir.

Melek Kozmetik

Saç Bakım Kremleri

Saç Kreatini MaxHair

Formalin içermeyen, A, D, E, B5 vitaminleri ve saçları yumuşatan birçok bitkisel yağlardan oluşmaktadır.
A Vitamini, cilt bezlerinin sebum adı verilen yağlı bir madde yapmasına yardımcı olur. Sebum kafa derisini nemlendirir ve saçların sağlıklı kalmasına yardımcı olur.
B Vitamini, saç köklerini besler ve bu şekilde dökülmek ve kırılmaktan korur.
D Vitamini, saçları besler ve her zaman canlı görünmesini sağlar.
E Vitamini, antioksidandır. Saç derisindeki yağ salgılama mekanizmasını kontrol eder ve bu şekilde saçın aşırı yağlanmasını önler.

Saç Şampuanı MaxHair

MaxHair, tuzsuz, sülfatsız ve parabensiz saç şampuanıdır. Tuz, sülfat ve parabenli şampuanlar saçlar üzerinde olumsuz etkilere sahipler, kaşıntı, kuruma ve saç derisi alerjisine yol açarlar. MaxHair şampuanı, günlük kullanımı için ideal, her türlü saça uygulanabilir.

Saç Serumu MaxHair

Bu serum, dış etkenlerden korumak için saçlar etrafında incecik bir tabaka oluşturur ve bu şekilde saçın dışarıdaki hava ve sıcaklık değişikliklerinden izole olmasını sağlar. Yağlı bir tabaka oluşturmaz, lazer ve kurutma yapılırken saçı korumak amaçlı da kullanılabilir.

Saç Proteini MaxPro

Saç Proteini nedir?
Saçlar köken olarak protein ve amino asitlerden oluşur. Saçlar günlük hayatta birçok etkene maruz kalır ve bazı proteinleri yok olur, parlaklığı ve canlılığı kaybolup dökülür.
MaxPro, formalin içermeyen, kreatin, kolajen, soya proteini, argan yağı ve amino asitlerden oluşan bir protein kompleksidir. MaxPro saçlarınıza dolgunluk katar ve her türlü faktörlerden korur.

Saç Botoksu Victoria Kelly

%100 doğal, protein, amino asitler, saçın büyümesi için gerekli B7, B5, B1 ve E vitaminleri, çinko ve 18 bitkisel yağdan oluşmaktadır. Victoria Kelly saçın parlaklığını artırır.

Ketoconazole Şampuanı %2

Saçların kepeklenmesine neden olan mantarların en etkili çözümü Ketoconazole’dur.

Melek Kozmetik

Cilt Bakım Kremleri

Cilt Beyazlatıcı Kremler

Kojic Acid %2

Alpha Hydroxy Acids (AHA) %10

Güneş Kremleri

Güneşe çok maruz kaldığımızda Melanin salgılanır ve cilt esmerleşir. Antioksidan özelliklerine sahip güneş kremlerimizi sizlere sunuyoruz. Bu güneş kremleri her türlü UVA, UVB ve UVC’lerden korur.

Melek Kozmetik

Dezenfektan ve Likit Temizleyiciler

Permethrin

İnsan üzerinde kullanılması %100 güvenli Permethrin, parazitin sinir sistemini felç ederek uyuz ve bitleri ortadan kaldırır. Permethin etkin madde olarak %5 ve %2,5 krem olarak bulunmasının yanı sıra %2,5 ve %5 losyon şeklinde ve %0,5 ve %1 şampuan olarak sunuluyor.

Clodin Acid

Siğil ilacı olarak kullanılır, %10 ve %20 salisilik asidi ile çözelti şeklinde sunuluyor.

Benzyl Benzoate

Benzyl Benzoate etkin madde olarak %25 krem ve şampuan olarak sunuluyor. Uyuz ve bitleri ortadan kaldırır.

İntim Likit

8 PH’li, kurutmadan ve incitmeden hassas bölgeleri temizler. Sadece dış kullanımı için uygun, hamilelere uygulanamaz, PMS ve doğum sonrası periyotlarda kullanılabilir.